ico

Zlato zaznamenálo rekordní růsty a propady technických kovů

  • Drahé kovy: Zlato zaznamenalo nejvyšší týdenní nárůst (7,9% w/w) za posledních 9 týdnů a jedná se o druhý nejvyšší růst za posledních 9 let. Nové propady na finančních trzích (S&P500 na 11-letém minimu) a obavy z recese zvýšily poptávku po zlatě jako bezpečného aktiva (uchovatele hodnoty) a cena se vyšlahala z 740 dolarů na měsíční maximum 800 dolarů. Cena rostla i navzdory dolaru, který pokračoval v stabilizaci. Stříbro (1,5%) zaznamenalo pouze mírný růst. Evidentně poptávka po bezpečném aktivu se netýká drahých kovů jako celku, ale pouze zlata. Proto zlato zůstává výrazně (25-30%) nadhodnoceno vůči dolaru i vůči ostatním drahým kovů (stříbro, platina).
  • Zlato je výrazně nadhodnocen a pokud nedojde k větší korekci na dolaru, očekáváme, že zlato může korigovat svoje vysoké úrovně. Krátkodobě proti zlatu vyznívá kurz dolar a pokles inflačních rizik, naopak působí obavy z recese.

  • Technické kovy: Sektor technických kovů zaznamenal opět výrazné propady – měď (-7,3% w/w), nikl (-9,1% w/w), hliník (-9,2%). Ceny mědi a hliníku klesly na nejnižší úrovně od 2Q/2005. Kovy sráží rychle rostoucí zásoby jako hlavní signál výrazně zpomalující poptávky. Tento vývoj jenom dále posiluje obavy z recese. Na druhou stranu díky prudkému poklesu se ceny dostaly pod produkční náklady u řady výrobců a je pouze otázkou času, kdy dojde k snižování produkce.
  • Situace v tomto sektoru zůstává bezprecedentní a bez ohledu na fundamenty krátkodobý výhled je smíšený až negativní a další poklesy nelze vyloučit. Pokud by došlo k zastavení propadu poptávky vytváří se díky poklesu produkce potenciál pro prudký růst cen.

Komentáře

01.10.2015
Ale to ne, nase muzika jim ucirte neni cizi. Mozna ji dokonce znaji lip, nez my. Dnes neni problem si stahnout kompletni tvorbu skupiny a sehnat si o ni veskere informace. Samozrejme, kdyz je zajem, jenze ona ta "mladez" ma zajmu vic, nez dost.Pred tremi lety mne prekvapilo, kdyz jsem se na netu zminila o Cure a omladina mne ubezpecila, ze nejen vi, co je to za muziku, ale ze "ted zrovna leti". Dn
08.10.2015
tak mezi mladfdmi ve věku 17-22 se pohybuju skoro denně a nějakfd zvfdšenfd ze1jem o sopocp jsem nezaznamenala... třeba ten mle1denec ve vašem domě objevil sbedrku svfdch rodičů ;-))
10.10.2015
Free info like this is an apple from the tree of knwegodle. Sinful?
12.10.2015
mnohem rychlejšed, ale je1 musel medt furt oči na šťopke1ch a furt soadlvet, kde se jezdec pohybuje. Když se to rosypalo, tak tam doběhnout a de1t to do richtigu :D http://afdwnfk.com [url=http://deztzov.com]deztzov[/url] [link=http://uitggoivz.com]uitggoivz[/link]
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
24.11.2008 @ 17:14

Předchozí Další