ico

Zlato sráží dolar

  • Drahé kovy: Drahé kovy stejně jako celé komoditní trhy zaznamenaly další ztráty - stříbro (-4,0% w/w), zlato (-2,6%). Hlavním impulzem se stalo posílení dolaru k euru v polovině týdne, které srazilo zlato z úrovně 960 dolarů až na 920-930 USD/oz. Kromě dolaru sektor srážely i celkově negativní nálada komoditních trzích. Většími ztráty postihly platinu (-5,2% w/w) a palladium (-7,6%) kvůli zhoršení výhledu automobilového průmyslu.
    Zlato zůstává silně svázáno s kurzem dolaru a předpokládáme, že v brzké době nedoje k obratu. I přes krátkodobé posílení dolar stále zůstává spíše pod prodejním tlakem a nelze vyloučit i pokles na nová minima. Díky tomu je pravděpodobné, že zlato může po propadech zaznamenat opět růsty.

 

  • Technické kovy: Ve vlně výprodejů zůstal také sektor technických kovů - měď (-1,6% w/w), hliník (-2,1%), nikl (-9,6%). Hlavním tlakem byl celkový výprodejní na komoditních trzích, který táhne vývoj na trhu s ropou. Dalším vlivem bylo i mírné posílení dolaru.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený, který ještě může ovlivnit kurz dolaru. Nejpravděpodobnější scénář považujeme stabilizace cen s rizikem, že se může překlopit ve vybírání zisků. Dlouhodobý výhled (zbytek roku 2008) pro kovy zůstává po posledních růstech neutrální. Silnější asijskou poptávku (Čína) vyrovnávají rizika ze slabé americké poptávky.

Komentáře

18.12.2012
Francisco AMX disse:Gostaria que os amigos ansaisalsem estes pontos: 1 Motor do Rafale muita bobagem se fala disso, mas e9 tudo especulae7e3o! ningue9m prova nada! o fato e9, que com esse motor ruim o Rafale tem a melhor relae7e3o peso-poteancia dos 3, e com isso a maior taxa de ascene7e3o! isso e9 fato comprovado! o resto e9 conversa, e conversa pode ser conversa que e9 o que este1 parece
20.12.2012
Mj83ZR rlulzqismytu
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
28.07.2008 @ 18:32

Předchozí Další