ico

Zlato na 3-měsíční maximu, měď s novým rekordem

  • Drahé kovy: V první polovině týdne se projevil pozitivní vliv slábnoucího dolaru a zlato vystoupalo až na 946 dolarů za unci - nejvyšší úroveň od dubna. Ve čtvrtek dopoledne dolar k euru oslabil k úrovni 1,59 USD/EUR, což je na dosah historických minim z poloviny dubna. Ke koši 6 hlavních měn dolar kles na měsíční minimum. Ovšem na závěr týdne kurz dolaru začal prudce korigovat. ECB ve čtvrtek sice zvýšila úrokové sazby na 4,25%, ale také naznačila, že případné další zvyšování sazeb nebude tak rychle, jak trh očekával. Tato korekce u dolaru vedla i k mírnému oslabení zlata k úrovni 933 dolarů.
    Zlato evidentně zůstává svázáno s kurzem dolaru více než s jinými faktory (ropa, sazby, akcie). Pro nejbližší období (týdny) očekáváme pokračování konsolidace dolaru v širším pásmu (1,53-1,59 USD/EUR) a podobný scénář předpokládáme i pro zlato (870-930 USD/oz.) Ovšem zvýšená nervozita na akciových trzích v posledních dnech a rekordní ceny ropy mohou přinést krátkodobě vyšší ceny než je hranice intervalu. Následně další zachytnou hladinou je úroveň 950 dolarů.

 

  • Technické kovy: Technické kovy pokračovaly v mírné posilovaní, i když v mezitýdením srovnání kovy vykázaly spíše menší pohyb cen – hliník (1,2% w/w), měď (-0,7%). I přesto měď ve středu dosáhla na nové maximum 8940 USD/t. Částečně se projevil vliv slabšího dolaru a současné měď stále ohrožují rizika stávek na Jižní Americe.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený a ještě se může projevit kurz dolaru. Nejpravděpodobnější scénář považujeme stabilizace cen s rizikem, že se může překlopit ve vybírání zisků. V případě mědi rizikem zůstávají protesty v jižní Americe a to na obě strany. Dlouhodobý výhled (zbytek roku 2008) pro kovy zůstává po posledních růstech neutrální. Silnější asijskou poptávku (Čína) vyrovnávají rizika ze slabé americké poptáv

Komentáře

27.07.2013
My name is PD and I'm a HaboholicI pay attention to other games with my beclebuanlrouge lenses on and feel personally violated when fucking Miller lets in 3 on 9 shots against Phucktards. and, as I type, Habkiller Marty lets in 5 on 16 against the cockbiting Leafs...gotta get a gripaccupuncture? yoga? .. maybe drugs.
30.07.2013
Smutne9 na tom je take9 to, že ti co skutečně tvořed hodnoty, klidně nheacjed parazity, aby je de1le vyse1vali.Jde tedy i o důsledek našed pasivity. Je to podobne9 jako v předrodě - bez přirozene9ho nepředtele nebo ze1sahu se paraziti prostě množed. Jak dlouho budeme nečinně přihledžet?
30.07.2013
Bosco disse:Sonic,os dados da Dassault batem com os dados do diretor da SAAB sf3 se o raio de ae7e3o levar em cosdinerae7e3o a substituie7e3o de um dos 5 tanques externo por um medssil stand-off como o Apache/Scalp.Com os 5 tanques possedveis o alcance de translado seria de 4100 km (baseado no que disse o executivo da SAAB).Para se ter o raio de ae7e3o me1ximo e9
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
07.07.2008 @ 18:03

Předchozí Další