ico

Velké propady zemědělských plodin a atraktivní sója

  • Největší propady a vybírání zisků zaznamenaly zemědělské plodiny. Což je dáno i předchozí volatilitou v důsledku fundamentálních rizik (stav zásob) a přilivu spekulativního kapitálu o řady plodin (pšenice). Ztráty u zemědělských plodin dosáhly 10-20% w/w.
  • Klíčovou události bude v pondělí 31. března první odhad amerického ministerstva zemědělství odhady osevních ploch pro letošní sezóny. Z hlavních plodin se očekává nárůst osevní plochy pšenice a sóje, naopak kukuřice a bavlna by měly ztrácet.
  • Z krátkodobého lze spíše očekávat růst cen plodin vzhledem k velikosti předchozí korekce a nezměněným fundamentům (nízký stav zásob). Nejlépe krátkodobě vyznívá sója, která po několika propadech se může během několika týdnů vrátit zpět na úrovně 15 dolaru za bushel. Rizikem tohoto scénáře by bylo proražení úrovně 12 dolarů za bushel.

Komentáře

14.07.2012
Hello, i read your blog occasionally and i own a silamir one and i was just curious if you get a lot of spam feedback? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it's driving me insane so any support is very much appreciated.
15.07.2012
cCQwlF ylulfipskhqu
16.07.2012
4bK2Og xdwfxhewuywx
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
25.03.2008 @ 17:30

Předchozí Další