ico

TEF O2: ÚOHS: Zakázky ministerstva informatiky jsou v pořádku

Zakázky ministerstva informatiky na datové propojení úřadů a připojení knihoven k internetu za 800 milionů korun byly v pořádku. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Předběžné opatření, kterým ÚOHS zakázal 21 státním institucím podpis smluv s vítěznou firmou Telefónica 02 ČR, ale zatím platí. Verdikt dosud není pravomocný, společnost GTS Novera se jako podavatel podnětu může odvolat.


Telefónica, ještě pod dřívějším názvem Český Telecom, vyhrála v létě tři tendry ministerstva informatiky v celkové hodnotě přes 950 milionů. Měla zajistit datové propojení úřadů a připojení knihoven k internetu, získala i zakázku na pronájem síťových prvků. První dva tendry se kvůli stížnostem neúspěšných uchazečů dostaly k antimonopolnímu úřadu.


Projektu se zúčastní všechna ministerstva, dále třeba Český telekomunikační úřad, Energetický regulační úřad nebo Česká obchodní inspekce. Telecom zajišťoval datové propojení úřadů už od roku 2001, kdy získal pětiletou zakázku v řádu několika miliard korun bez výběrového řízení. Loni se ale MI rozhodlo smlouvu neprodloužit a nabídlo zakázku více firmám. V každém z tendrů měl nástupce Českého Telecomu jednoho soupeře. Bez stížností zůstaly jen soutěže na pronájem síťových prvků, kde byla Telefónica s cenou přes 150 milionů jediným uchazečem.

Komentáře

07.09.2011
Now we know who the sensbile one is here. Great post!
07.09.2011
GnecH4 gmozkvuyixyj
10.09.2011
xxmAGz , [url=http://pstcoycscqza.com/]pstcoycscqza[/url], [link=http://wkvfzlfnlagm.com/]wkvfzlfnlagm[/link], http://dqpetnlfthuj.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Milan Vaníček
12.10.2006 @ 15:41

Zdroj: CTK

Předchozí Další