ico

Stabilizace drahých kovů a prudké pohyby u technických kovů

  • Drahé kovy: Snížení nervozity a volatilitiy na finančních trzích se příznivě projevilo i u drahých kovů, které kromě zlata (-1,4% w/w) zaznamenaly mírné růsty – stříbro (+5,2%), platina (3,8%). Zlato sice na začátku týdne přidalo až 40 dolarů na 775, ale posílení dolaru srazilo zlato až k hranici 720 dolarů. Tato hranice se pro zlato ukázala jako velmi důležitá, zabránila hlubším propadům a to i přes výraznější posílení dolaru.
    Posilující dolar vedle slábnoucích inflačních rizik představuje výrazné riziko pro zlato. Současné úrovně kurzu dolaru totiž indikuje úroveň zlata na úrovni 540-580 dolarů, tj. -20% vůči současné úrovni. Na druhou stranu zlato vůči těmto faktorům (dolar, inflace) vykazuje poslední dny velkou rezistenci. Stříbro a platina zůstávají výrazně levné vzhledem k fundamentům (produkce) a především relativně ke zlatu a ve středním horizontu (<1Y) očekáváme výraznější růst.

  • Technické kovy: Obrat na finančních trzích přinesl i prudký obrat u technických kovů, které zaznamenaly prudké růsty – nikl (+21,0% w/w), měď (8,7%), hliník (3,5%). Kromě zlepšené situace na finančních trzích, došlo u technických kovů i k zavírání krátkých pozic, což umocnilo celkové nárůsty cen. I přesto se kovy jako hliník, nikl a zinek obchodují výrazně pod úrovní mezních produkčních nákladů.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený až negativní. Výprodejní vlna vedla k proražení řady technický hranic a i přes prudký obrat na začátku technicky situace nevypadá příznivě pro výraznější růst. Na druhou stranu dlouhodobá minima nepodporují fundamenty (nízký poměr zásoby/spotřeba, produkční náklady) i přes obavy ze zpomalení.

Komentáře

09.08.2012
yea now that's how you fuck hot chicks, you get on all fours, serapd that hole and wait for the hot chick to ram her dick all the way in
10.08.2012
p59RDj ihaebxjidjsv
10.08.2012
Q5mvgc , [url=http://suyxerufnuvv.com/]suyxerufnuvv[/url], [link=http://cslmltumcsoh.com/]cslmltumcsoh[/link], http://hxyjcqamxoxd.com/
10.08.2012
mc5Lly chpnhgbdoqrv
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
03.11.2008 @ 18:37

Předchozí Další