ico

Silná poptávka po zlatě trvá, negativní sentiment na technické kovy trvá

  • Drahé kovy: Drahé kovy zůstávají v zájmu investorů - stříbro (5,3% w/w), zlato (0,6%) – i když růsty již nejsou tak dramatické jako v minulý týden. Stále nekončící nervozita na finančních trzích zvyšují poptávku po stabilních aktivech – přístavech bezpečí – jako jsou drahé kovy. Fondy investující do zlata hlásí v posledních dnech rekordní přílivy prostředků. I přesto zlato našlo na hranici 900 dolarů silný odpor a nepodařilo se tuto úroveň prorazit.
    Nervozita na finačních trzích se sice zmírnila, nicméně výrazný pokles ceny zlata nečekáme. Z technického hlediska je pravděpodobné pokračování stabilizace v pásmu 850-900 dolarů.

 

  • Technické kovy: Negativní sentiment, obavy z ekonomického zpomalení, nervozita na finančních trzích jsou hlavní faktory, které sráží technické kovy stále níže. Fundamentální zprávy, jako je slabá nabídka, jsou odsunuty na druhou kolej.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený až mírně negativní. Na jedné straně kovy dosáhly několika měsíční minima a technicky se vytváří prostor pro růstovou korekci, kterou mohou podpořit i fundamenty (obecně nízký poměr spotřeba/zásoby). Na druhé straně zůstává negativní sentiment a nervozita ohledně dalšího vývoje.

Komentáře

06.09.2011
A million thanks for posting this informiaton.
07.09.2011
tbBbpT , [url=http://llvjafdtfnkm.com/]llvjafdtfnkm[/url], [link=http://hwmhegbcyslj.com/]hwmhegbcyslj[/link], http://riyarapgyvza.com/
09.09.2011
4nE2wS uchxuretityf
09.09.2011
CdFa2A , [url=http://mubifxexjilb.com/]mubifxexjilb[/url], [link=http://kqualnxsiuxc.com/]kqualnxsiuxc[/link], http://ifkvsckaicbj.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
29.09.2008 @ 17:32

Předchozí Další