ico

Ropa zastavila růst po 4 týdnech

Na trhu s ropu se zastavil nepřetržitý čtyřtýdenní růstu a ceny zaznamenaly mírný pokles, ale stále bezpečně nad 90 dolary za barel. Stejně jako v předchozích týdnech cenu vzhůru tlačila kombinace několika faktorů, zlom v růstovém trendu přinesl souběh několika událostí. Minulý týden se zastavilo oslabování dolaru, přitom slabý dolar vytvářel tlak na růst cen komodit. Mezinárodní energetická agentura (IEA) snížila svůj odhad poptávky po ropě, protože vyšší cena zvyšuje rozsah úspor a také snížení odhadu růstu ekonomiky. Tyto vlivy jenom doplnil nečekaný týdenní nárůst zásob surové ropy v USA.

Náš pohled zůstává nezměněn a vzhledem k fundamentům (zásoby, poptávka) považujeme poslední růstu (téměř 40% za 2,5 měsíce) za přehnaný a současné ceny za vysoké a do konce roku očekáváme spíše korekci cen. Ovšem navzdory fundamentálním důvodům nelze vyloučit, že krátkodobě cena prorazí i psychologickou úroveň 100 dolarů, obzvláště pokud opět výrazně oslabí dolar. Ve středním a delším horizontu (rok 2008) by cena ropy měla udržet vysoké úrovně (nad 65-70 dolarů) díky vysoké celosvětové poptávce po ropě (USA, Čína, Indie).

Komentáře

11.07.2012
I love to make braids with yarn but I have so lltite time to "fool around". I'm going to ask a fellow craft market seller to teach me to knit a cord soon. Hopefully I won't give up.
12.07.2012
7Fp2gl , [url=http://hbgkcjukfffx.com/]hbgkcjukfffx[/url], [link=http://zigpswrgfrkw.com/]zigpswrgfrkw[/link], http://zidkdivntqoq.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
19.11.2007 @ 16:10

Předchozí Další