ico

Ropa vyčkává na hurikán Gustav

Ropa zůstává v bočním trendu a cena neopouští pásmo 110-120 dolarů Tento trend zatím neovlivnil ani hurikán Gustav, který v Karibiku způsobuje největší škody za poslední dva roky a v pondělí by měl dorazit na pobřeží USA, konkrétně státy Luisiana a Texas, kde je hlavní koncentrace rafinérský kapacit pro celé USA. Trh evidentně vyčkává na další průběh hurikánu a bude pravděpodobně reagovat až na definitivní škody na těžebních věží v Mexickém zálivu čí zpracovatelských kapacit na pobřeží.
Týdenní statistiky zásob nepřinesly žádný impulz – téměř beze změn zásoby ropy, mírný pokles zásob pohonných hmot. Celkový stav zásob nevybočuje z dlouhodobého normálu.

Krátkodobě rozhodující bude dopad hurikánu Gustav. Dosud se "hurikánová prémie" na trhu neprojevila a pokud nebudou škody Gustava výrazné, nelze vyloučit tlak na oslabení ropy. Pokud by došlo k proražení této hranice 110 dolarů otevírá se prostor pro další pokles do pásma 90-100 dolarů. Minimálně do konce září jedním z hlavních rizik zůstává hurikánová sezóna, která se přehoupla do vrcholné fáze. Také se jistě projeví i vliv dolaru, ovšem tento faktor by aktuálně změnu trendu neměl přinést.

Komentáře

29.07.2013
You can bet your ass that if I threatened to shoot my Senator I woduln't get 4 months. I would probably never be heard from again. Of course I'm not a sex offender. Just one guy fighting the fight for our rights. American terrorist and damn proud of it.
09.08.2013
Thank you Fram. You know, we could learn a lot from nature. Take for epamxle a flower. The flower doesn't try to blossom, it just blossoms, effortlessly, and how beautiful that is? Why wouldn't that be the same for us? Why is it that we need to struggle against the whole world, against the whole Universe, against the present moment? When we do that, we are in fac
11.08.2013
Indeed a good positive read to start my day with I have been rntessiig too many things in my life and I feel exactly the same as u described , being the victim of my own worries.. Thanks a lot, a good lesson for me to learn from this post.. !!
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
01.09.2008 @ 19:09

Předchozí Další