ico

Ropa propadá na 4-leté minimum 40 dolarů za barel

  • Ropa pokračuje ve svém poklesu, který nedokázala zastavit ani hranice 50 dolarů a ropa klesla na 4-letá minima na úrovni 40 dolarů (WTI – 40,5; Brent - 39,95). Posledních 8 z 10 týdnů ropa zaznamenala výrazné propady. Za necelých 5 měsíců cena ropy propadla o neuvěřitelných 75%. Důvodem jsou obavy ze zpomalení ekonomiky a tedy i poptávky po ropě. Poptávka pro ropě evidentně slábne, ovšem s tímto vývojem dochází k výraznému snižování těžby, což ale trh aktuálně nereflektuje. OPEC v listopadu snížil těžbu o 1,5 mil. b./d., na konci listopadu se rozhodl těžbu nezměnit, ale další zasedání (17. prosince) pravděpodobně přinese další snížení těžby.
    Zásoby ropy vzrostly nad 5-letý průměr, naopak zásoby destilátů jsou mírně pod průměrné.
  • Dosud se jakýkoliv stabilnější vývoj ukázal jen jako krátkodobý jev a trh nevykazuje výraznější náznaky toho, že by se měl přiblížit výraznější stabilizaci. Krátkodobě lze očekávat spíše volatilitu a další poklesy jsou pravděpodobné. Především kvůli stavu nabídky očekáváme, že příštího rok přinese obchodování spíše v pásmu 70-90 dolarů.

Komentáře

01.10.2015
I was just seeking this info for some time. After 6 hours of cotnunious Googleing, at last I got it in your site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative websites in top of the list. Normally the top sites are full of garbage.
09.10.2015
i don't even own a crock pot so i'm always on the hunt for slow cokeod meals that i can make in my enamel coated cast iron pot. the recipe posted really does the trick! http://lqycntuamxz.com [url=http://vxeyeooklki.com]vxeyeooklki[/url] [link=http://hirwutkb.com]hirwutkb[/link]
10.10.2015
That kind of thkniing shows you're an expert
12.10.2015
YEAH, this looks pretty good. This past smumer was a good blend of homemade sauces & pulled pork tacos. The stranger the mustard, the better. Haha. These look top notch. http://twlgnkyomym.com [url=http://yjpngev.com]yjpngev[/url] [link=http://yjkmtgkgktg.com]yjkmtgkgktg[/link]
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
08.12.2008 @ 16:54

Předchozí Další