ico

Ropa dosáhla hranice 135 dolarů

Trh s ropou zůstává již třetí týdne v růstové fázi a opět v silné dynamice. Cena postupně prorazila hranici 130 dolarů a růst se zastavil až na úrovní 135 dolarů. Ropa za týden vzrostla o 5% a porovnání s koncem loňského roku je o 40% dražší. Ropu samozřejmě zdražuje slábnoucí dolar, který oslabil na 1-měsíční minimum. Dále trh sází na to, že pokud bude dál pokračovat silný růst poptávky po ropě nebude ho již těžba schopna uspokojit. Úvahy o zpomalení ekonomických center (USA,Evropy) a tedy poptávky po ropě nadále zůstávají v pozadí. Týdenní statistiky v USA vykázaly po čtyřech týdnech růstu poklesl zásob surové ropy i pohonných hmot. Celkově zásoby zůstávají průměrné až lehce nadprůměrné.

Krátkodobě pro růst zůstávají hlavními faktory psychologie, které opět doplňuje dolar. Ropa je v růstové fázi a určit krátkodobý vrchol je obtížné. Pravděpodobná je konsolidace v pásmu 130-135 dolarů a v případě pokračování růstu delší záchytnou metou může být až hranice 150 dolarů. Do dalšího vývoje promluví pravděpodobně ještě i kurz dolaru. Fundamenty (poptávka) nadále mluví spíše pro pokles a jsou nadále v pozadí, byť rizikem zůstávají případné výpadky dodávek.

Komentáře

19.12.2012
Thanks for sharing execellnt informations. Your site is very cool. I'm impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found just the info I already searched all over the place and simply couldn't come across. What a perfect web-site.
19.12.2012
3Lvsnl pfzqwaijkrun
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
26.05.2008 @ 17:10

Předchozí Další