ico

Pokles ropy se zarazil na hranici 60 dolarů

  • Propad ropy se na začátku týdne zastavil, když ropa klesla až na úroveň 60 dolarů – Brent 59,1 dolarů; WTI 61,3 dolarů. Což v případě Brentu jsou nejnižší úrovně od února 2007, u WTI nejnižší od května 2007. Hlavním faktorem pro tento zlom se stalo uklidnění finančních trhů, kdy došlo k zastavení výprodejů na akciových trhu a zastavilo se prudké posilovaní dolaru.
    Fundamenty zatím stojí stranou, protože i přes zpomalení ekonomické aktivity (poptávky po ropě), kvůli omezení na straně produkce, včetně snížení těžby ze strany kartelu OPEC, zůstává celková situace napjatá. Vzhledem k těmto faktorům a současné úrovni cen předpokládáme, že minimálně začátek příštího roku bude pravděpodobně ve znamení růstu cen.
    Týdenní statistiky zásob ukázaly nepatrný nárůst zásob surové ropy, naopak zásoby pohonných hmot klesly. Celkové zásoby se drží v blízkosti 5-letých průměrů.
  • Hranice 60 dolarů se ukázala jako silná opora, na druhou stranu o obratu se stále nedá hovořit. Nejpravděpodobnější se ukazuje stabilizace v pásmu 60-70 dolarů. Jedním z faktorem pro případným obrat by vedle uklidnění finačních trhů mohl zapůsobit i kurz dolaru. Korekce dolaru by mohlo posunout ropu výrazně výše. Střednědobě a dlouhodobě vidíme ropu v blízkosti 100 dolar.

Komentáře

18.12.2012
In the old house where the girls grew up, under the floor boards in Charlotte's room, I found corn cobs, piles of corn cobs from 1842, dcdiarsed and boarded over, forgotten and lived with for a hundred and sixty years. Someone's lunch, mayhap.
18.12.2012
LL5kdS hzbsaixjfcxt
19.12.2012
fskOzV , [url=http://cpofslvyradx.com/]cpofslvyradx[/url], [link=http://mptvvjmazsen.com/]mptvvjmazsen[/link], http://bxourhadzehz.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
03.11.2008 @ 18:36

Předchozí Další