ico

Nový rekord zlata a technické kovy sráží obavy z recese

  • Drahé kovy:  Slábnoucí dolar a další obavy o americkou ekonomiku vzhledem k problémům finančního sektoru s hypotečním trhem zvyšují poptávku po drahých kovech včetně zlata. Cena žlutého kovu se dostala ve čtvrtek až na 845,8 USD/oz. – tedy do těsné blízkosti historického maxima 850 dolarů z roku 1980. Dalším faktorem je i výrazný růst cen ropy, který vyvolává obavy z vyšší inflace, přičemž zlato slouží tradičně jako aktivum zajištující proti inflaci.
  • Růst zlata od poloviny srpna je velmi prudký (27%) a stoupá riziko výraznější korekce. Impulzem, který tento vývoj potáhne, může být obrat na eurodolarovém trhu a posílení americké měny.

 

  • Technické kovy: Minulý týden byl u technických kovů ve znamení ztrát. Trh reaguje na riziko zpomalení poptávky po kovech kvůli problémům v americké ekonomice a tuto obavu navíc podpořily zprávy o rostoucích zásobách na londýnské burze (LME). Zásoby mědi se dostaly na 6-měsíční maximum a kvůli mezitýdenní ztrátě 5% cena poklesla na 2,5-měsíční minimum. Pokles mědi byl hlavním tahounem poklesu celého sektoru technických kovů. Relativně minimální ztráty vykázal hliník, protože jako jediný zaznamenal pokles zásob.
  • Výhled zůstává dále krátkodobě smíšený. Na jedné straně přetrvávají obavy ze zpomalení americké ekonomiky, na druhou stranu část investorů může v komoditách hledat zajištění proti inflaci a slábnoucímu dolaru. Dlouhodobý výhled pro kovy zůstává pozitivní, a to především díky silné asijské (Čína) poptávce.

Komentáře

18.10.2011
I'm so glad that the internet alowls free info like this!
18.10.2011
1p2cGB gclcieqdpxlh
20.10.2011
56Vgya viraogcckcus
20.10.2011
a52uIh , [url=http://ksdummefrjcr.com/]ksdummefrjcr[/url], [link=http://cfxzyusjoxct.com/]cfxzyusjoxct[/link], http://salfwwuphmad.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
12.11.2007 @ 15:19

Předchozí Další