ico

Kovy vyčkávají na úterní FED

Drahé kovy: Cena zlata se snažila během týdne stabilizovat na úrovní 800 dolarů za unci. Faktory, které ovlivňují vývoj zlata zaznamenaly krátkodobě spíše beztrendové obchodování – dolar, ropa. Samotný trh se zlatem také vyčkává na úterní zasedání FEDu, protože výraznější snížení sazeb (-50 bps.) zvyšuje atraktivitu zlata jako alternativní investice, vedle toho, že by to sráželo kurz dolaru a opět pomohlo ceně žlutého kovu.
Krátkodobě nejdůležitější impulz pravděpodobně bude úterní zasedání FEDu. Pokud dojde ke snížení sazeb o 25 bps. očekáváme současný vývoj, tj. fluktuace kolem 800 dolarů. Naopak větší snížení sazeb by mělo být pro zlato pozitivní. V dlouhodobějším pohledu se zlato opět stává atraktivnější, především vzhledem k předpokládanému poklesu dolaru a obavám ze zpomalení ekonomiky.

 

Technické kovy: Po týdenním růstu se technické kovy opět ponořily do červených čísel a ztráty zaznamenaly všechny kovy bez výjimky. Hlavním důvodem jsou přetrvávající obavy ze zpomalení americké ekonomiky.
Výhled zůstává nadále krátkodobě smíšený a výrazně závislí na zasedání FEDu. Předchozí snížení sazeb (září, říjen) totiž byl pro technické kovy velmi výrazný impulz a lze očekávat, že podobný scénář může přinést i úterní zasedání. Dlouhodobý výhled (rok 2008) pro kovy zůstává zatím pozitivní, a to především díky silné asijské (Čína) poptávce.

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
10.12.2007 @ 17:36

Předchozí Další