ico

Korekce na zlatě, naopak obrat u technických kovů

Drahé kovy : Celý sektor drahých kovů včetně zlata zaznamenaly výraznější pokles. Posílení dolaru a výraznější pokles cen ropy sráželo i cenu zlata, která v předchozích týdnech rostla právě na opačném vývoji. Kromě vnějších faktorů i samotný předchozí růst cen zlata vytváří prostor pro pokles cen zlata.
Krátkodobě je asi pravděpodobnější, že korekce bude v nejbližších dnech ještě pokračovat vzhledem k výhledu na trhu s ropou a kurzu dolaru. Ovšem v dlouhodobějším pohledu se zlato opět stává atraktivnější, především vzhledem k předpokládanému poklesu dolaru a oživujícím se obavám ze zpomalení ekonomiky.

 

Technické kovy: K výraznějšímu obratu došlo u technických kovů a tento sektor zaznamenal výraznější růst cen. Společným jmenovatelem bylo uklidnění situace na akciových trzích, zvýšení růstu americké ekonomiky ve 3Q a také spekulace, že FED přistoupí k dalšímu snížení sazeb, aby pomohl zpomalující ekonomice. Měď zaznamenala výraznější růst (4,3% w/w) po předchozím dvouměsíčním poklesu. Hliník nezaznamenal výraznější pohyb a již po dva týdny stagnuje na úrovni 2500 USD/t.
Výhled zůstává nadále krátkodobě smíšený. Na jedné straně zůstávají úvahy o zpomalení o americké ekonomiky, které ale vyrovnávají spekulace o snižovaní sazeb v USA. Vedle toho část investorů může v komoditách hledat zajištění proti inflaci. Dlouhodobý výhled (rok 2008) pro kovy zůstává zatím pozitivní, a to především díky silné asijské (Čína) poptávce.

Komentáře

02.05.2011
In awe of that answer! Raelly cool!
03.05.2011
jd2alY , [url=http://ltbpklycshiu.com/]ltbpklycshiu[/url], [link=http://crpzopjydexq.com/]crpzopjydexq[/link], http://kzznznfddagc.com/
03.05.2011
SquDAY xijigpehdhwj
04.05.2011
hsOpkU , [url=http://ojkhhpqlhjdm.com/]ojkhhpqlhjdm[/url], [link=http://apgucblbqbjz.com/]apgucblbqbjz[/link], http://zvnyouqefoiq.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
03.12.2007 @ 15:41

Předchozí Další