ico

Historické růsty zlata a stříbra

  • Drahé kovy: Drahé kovy - stříbro (16,1% w/w), zlato (14,1%) – zaznamenaly jedny z nejvyšších růst za posledních 30 let, co se s drahými kovy obchoduje. Vysoké propady akcií a nervozita na finančních trzích zvýšily poptávku po stabilních aktivech – přístavech bezpečí – a zlato během středečního odpoledne poskočilo o 86 dolarů (11%) na měsíční maximum 867 dolarů. Zlato si tak připsalo jeden z nejvyšší růstu ve své historii. Zlato tak vzhledem k dalším pohybům minimálně reagovalo na vývoj dolaru.
    Nervozita na finačních trzích se sice zmírnila, nicméně výrazný pokles ceny zlata nečekáme. Z technického hlediska je pravděpodobná stabilizace v pásmu 850-900 dolarů. Současně výrazně slábne dolar, který může poslat zlato i přes úroveň 900 dolarů.

 

  • Technické kovy: Technické kovy jako jedna z výjimek skončily v červených číslech - měď (-0,9%w/w), hliník (-4,9%) – a to i přes závěrečné růsty na závěr týdne. Hliník se dostal na nejnižší úroveň od konce ledna (2480 USD/t) a v případě mědi dokonce na letošní minima (6625 USD/t). Celý sektor srážel celková nervozita na komoditních trzích a případnou korekci v druhé polovině týdne tlumily zprávy o nárůstu cen zásob.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený až mírně negativní. Na jedné straně kovy klesly na dlouhodobá maxima a technicky se vytváří prostor pro růstovou korekci, kterou mohou podpořit i fundamenty (obecně nízký poměr spotřeba/zásoby). Na druhou stranu se trh stále bojí výrazného zpomalení ekonomiky (poptávka).

Komentáře

01.10.2015
I think that the embarrassment blegnos to the NHL for not having the foresight to see this scenario. I mean why pay lawyers the big bucks to do half the job. Is it not their job to see the legal writings for what they are and scheme and devise a way to circumvent the rules? So when drafting a CBA-why not kick the tires to find any soft spots?
08.10.2015
I worked in Poland for a while and came arcsos radishes of that colour (the colour of yours seems the same) Never knew they were called Zlata though. Its a great shot very artistic!
09.10.2015
This is near Prague Castle? I've recently taken on a ctisoiruy about Prague and a compelling desire to tour the place after reading Chris Titus' novel The God Complex. I've never been to Prague but now I'm seriously considering a tour in the near future. It's amazing, by the way both your place and the book. =) http://dempbktes.com [url=http://pairyubwqwn.com]pairyubwqwn[/url] [link=http://siortl
10.10.2015
Wow, your post makes mine look feleeb. More power to you!
12.10.2015
I love radishes! I didn't know there were heat toarelnt ones, I just would stop planting them as it got too warm. I have heard others use them as a soil tester too. :-) http://wzmrdjx.com [url=http://wiofokxbx.com]wiofokxbx[/url] [link=http://krauvunfp.com]krauvunfp[/link]
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
22.09.2008 @ 18:20

Předchozí Další