ico

Drahý dolar sráží zlato, technické kovy beze změny

  • Drahé kovy: Drahé kovy se opět dostaly pod silný prodejní tlak - stříbro (-5,5% w/w), zlato (-3,4%). Hlavním faktorem se stalo posílení dolaru, který k euru zpevnil o 2,7% w/w na měsíční maximum 1,530 USD/EUR. Ke koši 6-hlavních měn se dolar dostal dokonce na nejvyšší úrovně od konce února. Zlato díky tomuto vývoji oslabila z úrovně 900 dolarů na 870 a krátce až na 860 dolarů za trojskou unci. Investoři evidentně ustoupily od zlata v posledních dnech a žlutý kov zůstává nadále podhodnocen k dolaru vzhledem k ročnímu průměru.
    Zlato zůstává silně svázáno s kurzem dolaru. U dolaru krátkodobě nejpravděpodobnější zůstává konsolidace po předchozím posilování. Podobný scénář očekáváme u i zlata, tedy konsolidace v širším pásmu 870-900 dolarů za unci

 

  • Technické kovy: Technické kovy zůstaly druhý týden v bočním trendu. Aktivita obchodování u hlavních kovů (hliník, měď) byla velmi nízká a to jak z pohledu objemu či pohybu cen. Technické kovy nereagovaly na vývoj kurzu dolaru. Tomuto obchodování pomohly i statistiky zásob, které vykázaly minimální změny. V případě mědi trh nereagoval na dvě protichůdné zprávy – na jedné straně statistiky naznačují nižší čínské dovozy a naopak po odmlce přichází opět zprávy o riziku stávek v Jižní Americe (Peru).
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený a závislý na dolaru. Nejpravděpodobnější je pokračování stabilizace cen s rizikem, že se dále prohloubí vybírání zisků. Dlouhodobý výhled (zbytek roku 2008) pro kovy zůstává po posledních růstech neutrální. Silnější asijskou poptávku (Čína) vyrovnávají rizika ze slabé americké poptávky.

Komentáře

01.09.2014
Ilya has never dealt with a major injury and he plays the type of game where he only plays when he has the puck so he doenst seem injury prone like Bure or Ovechkin. 45 is still really old by NHL standards however.I'd say he should play with his daughter when she is 18 becuase Ilya Kovalchuk is a little girl.
01.09.2014
I've been loinokg for a post like this forever (and a day)
03.09.2014
are there any pics of Nik and Ilya at the Hawks game? I would love to see that. what are the chances that Josh Smith or Mike Bibby make it to a Thrash game this weeeknd? That'd be sweet.
03.09.2014
Kovy going to sign that 1 year deal with the KHL. I dont care what NYPost say. They didnt quote Kovy and there the only 1s to report it. They just dont want to hear it. http://qodetdwcx.com [url=http://krvdsaqrmjh.com]krvdsaqrmjh[/url] [link=http://gtbwoikrvb.com]gtbwoikrvb[/link]
06.09.2014
You just made me realized that It was Molson who lboybed Oscar Producers to pick Eddy Murphy for this year's hosting duties. Next home game will see our Glorieux skate out to The Box, Corey Heart and Men Without Hats reunited (?) and covering the b sides of the Back to the future soundtrack. It's the power of love...in it's original Mandarin. Big pkisses to all. Love the new blog! http://opobhi
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
16.06.2008 @ 17:12

Předchozí Další