ico

Drahé kový v zájmu investorů, poklesy technických kovů

  • Drahé kovy: Zlato Celý sektor drahých kovů zůstal třetí týden v řadě v zájmu investorů – stříbro (7,3% w/w), zlato (2,5%). Stříbro silným růstem "dohánělo" předchozí růsty zlata, ale obecně zájem o drahé kovy ženou vzhůru rekordní ceny ropy a opět slábnoucí dolar. Zlato posunulo svoje měsíční maximum na 935 USD/oz. Dolar k euru oslabil na měsíční minimum (1,58 USD/EUR) a podobně i ke koši 6 hlavních měn. Na druhou stranu podle průběžných statistik v 1Q/08 poptávka šperkařství (2/3 celkové poptávky po zlatě) poklesla na 15-leté minimum díky vysokým cenám. Tento vliv dosud vyrovnává investiční poptávka jako zajištění proti inflaci a dalším rizikům.
    Výraznější posílení dolaru v nejbližších dnech neočekáváme a proto zlato by mohlo dále posílit, kdy silnou rezistenci by měla být hranice 950 dolarů za unci. O dalším vývoji rozhodne další vývoj kurzu dolaru. Dlouhodobý vývoj zlata zůstává stále příznivý.

 

  • Technické kovy: Technické kovy minulý týden mírně ztrácely - měď (-3,1% w/w), hliník (-1,2%). Ovšem větší ztráty zaznamenal ostatní technické kovy: olovo (-14,2%), zinek (-14,2%) a nikl (-8,7%). Tyto pohyby jdou převážné na vrub technického vývoje a v některých případech jako korekce růstu v předchozího růstu.
    Krátkodobý výhled zůstává smíšený v závislosti na vývoj dolaru a především u mědí na vývoji dodávek a stavu zásob. Nejpravděpodobnější je pokračování stabilizace cen s rizikem, že se dále prohloubí vybírání zisků. Dlouhodobý výhled (zbytek roku 2008) pro kovy zůstává po posledních růstech neutrální. Silnou asijskou poptávku (Čína) vyrovnávají rizika ze zpomalení americké poptávky.

Komentáře

31.08.2014
Posts like this briethgn up my day. Thanks for taking the time.
01.09.2014
I'm relaly into it, thanks for this great stuff!
01.09.2014
This is just the peercft answer for all of us http://yygmtpeqhc.com [url=http://cbpydvxlirv.com]cbpydvxlirv[/url] [link=http://piywkbp.com]piywkbp[/link]
06.09.2014
Ocupy the Bell Center makes no sense.Adding to the daemnds for the first time, We daemnd all beef organic hot dogs, We daemnd Carbo."Occupy the Habs"We daemnd Gomez goesWe daemnd Chocula goes upstairsWe daemnd Hash Brownies We daemnd between period ravesWe daemnd the dicky be removed from Habs gearWe daemnd every square of toilet paper be labeled "Buttman"We daemnd PFK gets the green light every s
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
26.05.2008 @ 17:10

Předchozí Další