ico

Drahé kovy stále kopírují drahý dolar, technické kovy s výraznými růsty

  • Drahé kovy: Drahé kovy se po propadu opět vrátily do zájmu investorů - stříbro (4,8% w/w), zlato (3,5%). Hlavním vývojem se stejně jako v předchozích týdnech stal pohyb kurzu dolaru, když americká měna k euru oslabil o 1,7% w/w až na 1,565 USD/EUR. V případě zlata se cena postupně z úrovně 870 dolarů vyhoupla až těsně nad 900 dolarů za unci. Zlato zůstává výrazně pod vlivem dolaru a podobně jako kurz je poslední dva měsíce uzavřen v pásmu 1,53-1,59 USD/EUR, tak i zlato neopouští pásmo 850-930 dolarů za unci.
    Zlato evidentně zůstává svázáno s kurzem dolaru. Pro nejbližší období (dny, týdny) očekáváme pokračování konsolidace dolaru v širším pásmu a podobný scénář předpokládáme i pro zlato. Pro zlato může být i příznivá zvýšená nervozita na akciových trzích v posledních dnech.

 

  • Technické kovy: Technické kovy opustily předchozí stagnaci a naopak si zaznamenaly výrazné růsty – hliník (6,6% w/w), měď (5,7%). Na jedné straně došlo k oživení zájmu investorů v technické kovu. Dále ale hliník reagoval na lepší data z čínské průmyslové výroby. Měď posunuly vzhůru protesty v dolech v Chile, které vedly i k přerušení dodávek. Posledním vlivem byl pravděpodobně i slabší kurz dolaru na závěr týdne.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený a závislý na vývoji dolaru. Nejpravděpodobnější je pokračování stabilizace cen s rizikem, že se dále prohloubí vybírání zisků. V případě mědi rizikem zůstávají protesty v jižní Americe. Dlouhodobý výhled (zbytek roku 2008) pro kovy zůstává po posledních růstech neutrální. Silnější asijskou poptávku (Čína) vyrovnávají rizika ze slabé americké poptávky.

Komentáře

14.07.2012
yea i agree with john here. no way things are going to be ugly when you have one of the best goilaes in the league, a top goalscorer, and good young players that are improving every year. i think ranger fans should be happy about the fact that nothing has really happened this off season. there was nothing available. why spend money when there is nothing to buy. this way we can try and get someone
16.07.2012
uVXg7X tfvrjklypmoi
31.08.2014
Yo, that's what's up trlutfhuly.
03.09.2014
Do you think we’re competing with Columbus, New Jersey and Tampa for the same pool of ceaohcs? Oh, definitely; we're all chasing the same names and avoiding the same names (Keenan and Hitchcock).BTW: Elliote Friedman of the CBC was promoting Kirk Muller; I think Dudley should kick his tires around a bit.
03.09.2014
Do you think we’re competing with Columbus, New Jersey and Tampa for the same pool of ceaohcs? Oh, definitely; we're all chasing the same names and avoiding the same names (Keenan and Hitchcock).BTW: Elliote Friedman of the CBC was promoting Kirk Muller; I think Dudley should kick his tires around a bit.
06.09.2014
Relevant new information, Pekka Rinne just singed a 7 million 7 year contract. So Goat can read the writing and should be offering whatever, but its all the more reason to dump Gomez, cause how do you ask Price to sign for less than 7.5? http://bwlllux.com [url=http://shlsml.com]shlsml[/url] [link=http://oofktv.com]oofktv[/link]
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
23.06.2008 @ 17:16

Předchozí Další