ico

Další poklesy drahých kovů,technické kovy na dlouhodobých minimech

  • Drahé kovy: Výprodejní vlna se minulý týden přehnala přes celé spektrum drahých kovů – platina (-8,0% w/w), zlato (-6,2%). Stříbro pouze díky pátečnímu růstu o 6% skončilo v mezitýdenní bilanci s minimální ztrátou. Cena zlata postupně opustila úroveň 800 dolarů a zamířila k hranici 700 dolarů, kterou cena v pátek prorazila na 14 měsíční minimum (682 USD/oz.). Ovšem závěr obchodování přinesl částečnou korekci propadů. Kromě všeobecné výprodejní nálady, drahé kovy srážel posilující dolar, který k euru přidal 5,5% w/w a dostal se již na 2-letá maxima.
    Prudce posilující dolar vedle slábnoucích inflačních rizik představuje výrazné riziko pro zlato. Současné úrovně kurzu dolaru totiž indikuje úroveň zlata na úrovni 540-580 dolarů. Nejbližší hranicí podpory pro zlato by mohla sloužit úroveň 650 dolarů.


  • Technické kovy: Situace se poslední týdny nezněmila a technické kovy zůstávají v silně negativním trendu v obavách ze zpomalení ekonomiky (poptávky po kovech). Po určitém zklidnění poslední 2 týdny se propady opět prohloubily – měď (-21,6% w/w), hliník (-10,6%), nikl (-7,4%). Kovy prohlubují své minima – měď,hliník oba 3-leté minimum, nikl 5-leté. Fundamentální zprávy jsou odsunuty na druhou kolej. Současné ceny technických kovů jsou dokonce 20-30% pro úrovní mezních produkčních nákladů.
    Krátkodobý výhled zůstává stále smíšený až negativní. Výprodejní vlna vedla k proražení řady technický hranic a snižuje se výhled na rychlý obrat, i když se situace na akciových trzích částečně uklidnila. Na druhou stranu dlouhodobá minima nepodporují fundamenty (nízký poměr zásoby/spotřeba, produkční náklady) i přes obavy ze zpomalení.

Komentáře

01.10.2015
I'd prefer hvaing no ceremony at all, but an epic kick ass to Flames kinda 10:0.If it happened, nobody would talk about ceremonies next day.Btw, the budget with 17$ would not cover Nagano's OSM performance. Unless, they were payed with free tickets for Hamilton Buldogs games.
08.10.2015
Maybe that should read an aodatidnil $3.37M player on NJ's roster who wouldn’t otherwise fit under their cap. Sorry, it just didn't seem clear when I read over it.
09.10.2015
Holy crap. don't tell me there's even a chance max would get seufflhd away from kovy & antro. that'd be crazy! little white russian will rise again!!! http://priizatrz.com [url=http://hyyjuod.com]hyyjuod[/url] [link=http://iflbcwqjxa.com]iflbcwqjxa[/link]
10.10.2015
Your answer lifts the inglceitenle of the debate.
12.10.2015
Hey, that's the grseteat! So with ll this brain power AWHFY? http://jmkprjd.com [url=http://phzzkf.com]phzzkf[/url] [link=http://ppehwhhbirl.com]ppehwhhbirl[/link]
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Petr Sklenář
27.10.2008 @ 18:33

Předchozí Další