ico

Ceny drahých kovů včetně zlata zaznamenaly opět další solidní růsty.

Ceny drahých kovů včetně zlata zaznamenaly opět další solidní růsty. Zlato se v pátek dokonce dostalo na 785 USD/oz. - nejvyšší úroveň od ledna 1980. Hlavním jmenovatelem tohoto vývoje zůstává slábnoucí dolar, který se propadl k euru na nové historické minum (1,44 USD/EUR). Tento vliv v kombinaci s obavami o další ekonomický vývoj zvyšuje atraktivitu drahých kovů jako alternativní a dlouhodobě stabilní investice. Další faktorem jsou i rekordní ceny ropy a snaha zajistit se před inflačními riziky.

 

Krátkodobě nelze vyloučit korekci, především v závislosti na vývoj na eurodolarovém trhu, případně uvolnění napětí na trhu s ropu. Jedním ze spouštěcích mechanismů může být zasedání Fedu (středa) a případně důležitá data z americké ekonomiky (HDP-středa, zaměstnanost-pátek). Na druhou stranu pokud se potvrdí některá očekávání - nižší sazby v USA, riziko recese, slabší dolar ? lze očekávat další růst zlata. Důležité také bude nakolik bude silná rezistence na úrovni 800 dolarů.

 

Komentáře

11.07.2012
This is near Prague Castle? I've recently taken on a cuirisoty about Prague and a compelling desire to tour the place after reading Chris Titus' novel The God Complex. I've never been to Prague but now I'm seriously considering a tour in the near future. It's amazing, by the way both your place and the book. =)
14.07.2012
FHDGZd , [url=http://eehqclnxhexp.com/]eehqclnxhexp[/url], [link=http://cdywnnhsmzbo.com/]cdywnnhsmzbo[/link], http://cianasvpbfec.com/
14.07.2012
vs0jw3 zddjszmxnxcx
14.07.2012
5qDgMZ , [url=http://boohwldmpvjw.com/]boohwldmpvjw[/url], [link=http://odhnsiecnrvy.com/]odhnsiecnrvy[/link], http://eellkzsvctuv.com/
Přidat komentář
Kontrolní řetězec

Atlantik FT
26.10.2007 @ 15:24

Předchozí Další